Společnost

Tady si říkají Společnost, jinde zase jinak, ale jejich vize nového světa je velmi blízká. Zde v osadě je to nemalá skupina lidí, pod vedením charismatické JAZ. Byť trochu despotická dává lidem smysl života a jednoduchý, ale praktický řád. S heslem „oko za oko, zub za zub“ nastavila jasný kodex morálky a spravedlnosti. I přesto Společnost kolem sebe shlukuje především bývalé šmelináře, veksláky, zlodějíčky a jiné kšeftaře a rabijáty. Jedno se jim však musí nechat, pod vedením Jaz se chovají mnohem slušněji, než by se určitě chovali bez ní. Jsou však mezi nimi i idealisti a slušní lidé, kteří v tomto společenství vidí budoucnost v dnešním světě.

Prioritou Společnosti je přežít. Zde vidí cestu především ve schopnosti se bránit silou a svobodném obchodu a řekněme i podnikání. Proto kromě obchodníků v osadě jsou největšími kšeftaři. Ne každému se však jejich praktiky či cenová politika může líbit. Mají však velmi dobré konexe s obchodníky z jiných osad, mluví se i o kšeftování s Osvětou.

Po smrti starosty se stala JAZ starostkou v prvních svobodných volbách. To dává Společnosti takřka neomezené možnosti což se některým vůbec nelíbí, protože tato křehká demokracie se brzy může velmi rychle zvrhnout v diktaturu.

Tady v osadě jsou jim nejvíce trnem v oku jejich největší konkurence a protipól Nový věk, nově v čele s Janem, který se nezdá tak tvrdohlavý a zabedněný jako ten zrádce Leo. Jistou formu tolerance mají však pro Osvětu, ale u ortodoxáků už tak shovívaví nejsou.

Poznáš je snadno, často ozbrojení až po zuby, ale hlavně vytetovaný symbol. Velké písmeno C v kroužku. Někteří to mají dokonce ve formě cejchu. Pro jistotu mnozí nosí i nějaký červený šátek nebo kus hadru ovázaného kolem paže případně stehna.

  • Rozlišovací znaky: Písmeno C v kroužku* ve formě cejchu nebo tetování. Případně  pruh červené látka, šátek uvázaný na rameni či noze pro snažší rozpoznání.
  • Cíle a motivace: Přežití v dnešním světě, udržování obchodních styků a vytváření nových, ochrana a bezpečí.
  • Rivalové: Nový věk, ortodoxní Osvěta
  • Politika: Oko za oko, zub za zub.

Podrobnosti k motivacím, cílům a politice samotné Společnost obdržíš po registraci v tzv. guidebooku, který dostane každý člen Společnosti ke své herní postavě. Tyto náležitosti můžou a nemusí být vždy v plném souladu s motivacemi a přesvědčením tvé herní postavy.

* Velké písmeno C v kroužku, stejně jako u symbolu pro označení Copyright ©

Přejít nahoru