FAQ

FAQ vám odpoví na nejčastěji pokládané otázky a to jak po směru organizačním, aby jste věděli co a jak, ale i po stránce herní. Ta naopak zodpoví otázky na téma, co od hry čekat a jak se na ní připravit. Může pomoct nejenom nováčkům a méně zkušeným hráčům, ale taky i těm co jedou na tento larp poprvé a neví co čekat. Pokud ani tak nezodpoví vaše otázky a webové stránky máte pročtené, napište nám prostřednictvím některého z kontaktních údajů na webu.

Organizačně

Platný ceník registrací pro třetí ročník postapo larpu ASTEROID probíhající v roce 2024. Ceny jsou neměnné a jejich splatnost se váže k délce doby příslušné registrační vlny.

To není možné. Charakter a náplň akce není vhodný pro hráče mladší 18 let.

Na toto téma pojednává celá stránka, která vás pak odkáže i na další podružné stránky, které vám s orientací a přípravou na larpo pomohou. Začněmě tedy uživatelskou příručkou, která je základem přípravy.

Ano po celou dobu hry je povinnost mít nasazené ochranné brýle určené pro hraní airsoftu, které nejlépe splňují bezpečnostní standardy pro tyto herní podmínky. Chráníte tak svůj zrak, který máte jen jeden. Pokud by došlo k poškození vašich brýlí, ihned informujte o tom některého z ORGů.

Není nutné ani podmínkou, aby hráč měl u sebe zbraň na airsoft. Nemusí mít ani larpový nůž, nicméně je takovýto hráč v nevýhodě pokud dojde k nějakému hernímu konfliktu.

Aktuálně jsou povoleny larpové zbraně, viz. herní komodity a mechaniky. Bližší specifikace budou uveřejněny v pravidlech pro třetí ročník ve verzi 2024.

Pokud si přineseš na akci hudební nástroj, na který umíš hrát velmi rádi to uvítáme. Co se týče BT reproduktorů, je rovněž možné je také ve hře využít. Prosíme však v obou případech o nerušení nočního klidu.

Během akce budou k dispozici mobilní chemické záchody, ty udržujte v čistotě. Musí nám sloužit po celou dobu akce. Jsou zde i dva zděné suché záchody u vstupu. Sprcha již však není součástí hry, pokud si dovezete vlastní je to možné, ale počítejte i s vlastní užitkovou vodou pro tyto účely. Na umytí rukou či nádobí však voda k dispozici bude, je pouze užitková a tedy nepitelná!

Zrušit registraci je možné za určitých podmínek. Pokud po skončení druhé vlny registrací registrováno 70 hráčů, včetně jejich uhrazených registračních poplatků, akce se může zrušit z důvodu nehratelnosti – pokud tedy můžeš, nenechávej registraci na poslední chvíli. Jestli by k takové situaci došlo vracíme registrační poplatek v plné výši.

Jinak je tomu v případě, že zrušení registrace bylo z Vaší strany ať již z jakéhokoliv důvodu. V tom případě jsou peníze vráceny na stejný účet, kterého byly doručeny. Jsou však snížené o sankční storno poplatek. Po celkovém uzavření registrací již není zrušení možné. V případě první registrační vlny vracíme 70% částky, u druhé vlny je to 60% a u třetí už pouze 50% z celkové částky.

Pokud chceš zrušit neuhrazenou registraci, je to také možné a pochopitelně bez nějakých penalizací. Ba naopak nám to zpřehlední seznam registrovaných a tebou zaregistrovaná role, se alespoň uvolní pro jiné zájemce.

Ne to není možné, šlo by o porušení pravidel a narušení hry jako takové jelikož jde o klíčový prvek hry. Pokud máš nějaké zdravotní problémy s tím spojené napiš to do registrace, ozveme se ti a vyřešíme to.

V průběhu celé akce platí přísný zákaz konzumace alkoholu a užívání omamných a návykových látek.

Samotné parkování je na příjezdové cestě k areálu. Parkujte na jedné straně a hlavně s rozumem. Při příjezdu dávejte pozor kudy vás navigace přivede, dbejte na to, aby příjezd byl po silnici viz. obrázek. Některé navigace vedou zpoza areálu, po polní cestě, která není sjízdná běžnými auty.

Herně

Atmosférická postava je v podstatě klasická herní role. Její zásadní rozdíl od běžného hráče je v její zodpovědnosti vůči hře samotné. Můžete hrát volně jako jakýkoliv hráč ve hře, máte však zodpovědnost za svou roli a důležitost role pro hru a případně herní mechaniku s ní spojenou. Může se jednat například o obchodníka. Máte tedy na starosti obchod a musíte prodávat a zajišťovat zboží. To neznamená, ale že nemůžete zavřít a jít si zahrát nějaký herní úkol, pobavit se do baru nebo si jít zastřílet na střelnici.

Hráči, kteří se rozhodnout jet v rolích CP mají velkou zodpovědnost. Jejich primárním úkolem je svým hraním a svými rolemi umocnit pozitivní zážitek ze hry ostatním hráčům. Role, které si během hry můžete vystřídat jsou vskutku bohaté. Od běžného ochmelky co dělá problémy, až po nebezpečného banditu, ale můžete být i potulný obchodník, vyzvědač atd. Co hra v danou chvíli bude vyžadovat. Proto je výhodou mít k dispozici více kostýmů nebo alespoň více variací pro jeden kostým, aby bylo možné odlišit. Jsou pak zde i tady dílčí úkoly organizačního typu, ale nebojte uhlí do sklepa tahat nebudete.

Jako hráče tě čeká výzva ať už se připojíš do jakékoliv frakce nebo pojedeš jako řadový osadník, který má pochopitelně největší svobodu. V rámci frakce tě čekají herní povinnosti, ale i výhody. V osadě na tebe čeká mnoho volnočasových aktivit, ale i starosti okolo hladu a žízně. Voda i jídlo je zde herní a i když se snažíme navodit atmosféru nedostatkem komodit, nikoho reálně padnout nenecháme. Je to přeci jen hra a ta má být o zábavě. Pak je tu nespočet malých i velkých úkolů a spoustu děje a aktivit si hráči vytvářejí jen tím, že prostě hrají své role. To je to největší kouzlo. Hra tě nepovede za ručičku, ale nudit se taky určitě nebudeš i když jsi vlk samotář nebo společenský člověk.

Kromě obchodníků, lze získat vodu i v naší studni, pokud je zrovna hladina, případně i za určitých okolností u frakce Lékaři a vědci v rámci humanitární pomoci. Frakce často fungují i na společných zásobách. Lze je i najít, případně ukrást nebo plnit herní úkoly.

Pakliže by šlo o stav nouze, dehydratace atp. je v zázemí každé frakce či u obchodníka tzv. nouzova voda a v případě nutnosti lze o ní požádat. Nejde o hambu ani ostudu, takže to ani tak neberte. Hru si máte užít, někdy to člověk podcení a od toho jsou zde organizátoři, aby pomohli.

Kromě obchodníků, lze získat jídlo na farmě nebo plněním úkolů. Případně i za určitých okolností u frakce Lékaři a vědci v rámci humanitární pomoci. Frakce často fungují i na společných zásobách. Lze ho i najít, případně ukrást.

Pakliže by šlo o stav nouze, nízký cukr atp. stačí o tom uvědomit organizátora, či některého z obchodníků. Hru si máte užít, někdy to člověk podcení a od toho jsou zde organizátoři, aby pomohli.

Směnný obchod je možný, ale nejlépe fungují peníze. Na ty slyší prakticky každý. Herní peníze si lze zaopatřit mnoha způsoby. Tím nejlehčím je plnění herních úkolů. Pak je možné prodávat nalezené herní předměty. V horším případě krást. Peníze lze však najít i jako tzv. loot případně v mrtvých schránkách a skrýších.

Na herní úkol neboli anglicky quest, můžeš narazit takřka kdekoliv. Může ti jej dát jiný hráč nebo některá ze známějších herních postav, případně jej můžeš najít v textové formě když budeš hledat a dobře se dívat. Některé jsou připravené, některé vyplývají automaticky z toho co se děje. Takže tady platí pravidlo líná huba, holé neštěstí.

Tak jako u počítačových her i sandbox zde znamená, že hra je tvým "pískovištěm". Tedy můžeš cokoliv co není vyloženě zakázáno nebo mimo tvou roli popřípadě logiku. Tedy pořád jsme lidi tak se tak budeme chovat, ostatní věci řeší pravidla. Pokud si nejsi jistý, vždy se můžeš zeptat některého z přítomných organizátorů. Chceš krást? Můžeš, ale očekávej následky. Chceš hrát opilce? Můžeš ho zahrát po tom co se "opiješ" v baru. Chceš zabíjet? Jasně, ale očekávej, že živí ti půjdou po krku. Můžeš i prodávat co tě jen napadne, pokud ti na to jiný hráč přistoupí, ani mi organizátoři v tom nevidíme problém.

Pokud to situace dovoluje vyhledej organizátora, pokud to není možné řekni to nejbližší osobě, ať sežene pomoc. Případně můžeš volat kontaktní osobu jejiž číslo bude k dispozici u registrace. Ve hře je dostatek lidí s různými typy vzdělání ohledně poskytování zdravotní péče, není třeba mít obavy. První pravidlo, ale zní nepodceňovat situaci.

To bohužel není možné, nikdo nebude ochoten brát tuto zodpovědnost a proti případné škodě, nás nikdo ani nepojistí. Neberte si tak sebou nadbytečně drahé věci, které nepotřebujete. Během všech ročníku však nedošlo nikdy k žádnému incidentu. Po hře pak fungují i ztráty a nálezy.

Pokud máš dotaz, na který ti neodpověděly naše FAQ ani informace na webových stránkách. Neváhej a napiš nám skrze nějaký dostupný kontaktní údaj. Rádi tvůj dotaz zodpovíme.

Přejít nahoru