Atmosférické postavy

Atmosférické role ti nabízí možnost ztvárnit jednu z předem určených rolí. Tyto role, jsou klíčové pro dotvoření atmosféry hry a podporují herní mechanismy či dějovou linku. Vzhledem k tomu, že tyto postavy mají jistou zodpovědnost vůči hře, protože dotvářejí její atmosféru účelově (obchodníci, významné postavy pro děj..) je výše registrace za tyto postavy menší než u běžných rolí/hráčů. Na každou roli máme i jisté specifické požadavky, které je potřeba splňovat. Obchodníci obdrží vše potřebné pro chod svého krámku včetně samotného zboží. Jiní zase veškeré podklady k herním mechanikám, které jsou s nimi spojené. Nakonec všichni popisy svých postav a jejich motivací a cílů v osadě.

Pokud jsi si nějakou roli vybral, stačí během registraci ve volbě frakce zvolit položku „Atmosférická postava“ a níže napsat jméno zvolené postavy. Jinak můžeš ve svém výběru vzít v úvahu i klasické postavy pro běžné hráče.

Červeně označené role, jsou již registrovány a tedy nedostupné !!

* Postavy označené hvězdičkou * může hrát muž i žena. Pohlaví tak u těchto rolí není směrodatné a může jí hrát prakticky kdokoliv. Popis postavy je pak dodatečně zohledněn podle registrace příslušného hráče.

Jestliže máš k dipozici pro danou roli i nějaké případné rekvizity velmi rádi uvítáme pokud si je vezmeš sebou. A vybranou roli tak svým osobitým způsobem obohatíš.

pan SPONKA* (vstup zdarma)

Nejde o klasickou herní postavu a i proto má vstup na akci absolutně zdarma. Je zde pro to, aby pomohl hráčům během hry. A to ať už v otázce řešení nějakého herního problému nebo rady jak postupovat nebo klasické kde, co a jak. Tedy živá nápověda přímo ve hře. K dispozici bude mít veškeré potřebné podklady, ale nutná je jejich znalost pochopitelně předem. Nejde o lehkou postavu, za to velmi užitečnou. Hráči raději problém nebo svou otázkou komunikují, než dohledávají v přítomných tištěných textech. Excentrický, ale odpovídající vzhled a neustálý pohyb po prostoru je součástí postavy. Pokud máš o tuto postavu zájem, ale máš nějaké dotazy obrať se na organizační tým.

KÝBL

Levá ruka zesnulého generála Pachenka, který jej přijal pod svá ochranná křídla a stal se tak jeho ochráncem. Nejde zrovna o chytrého člověka, za to velmi oddaného. Svůj aktuální život zasvětil službě v Modrých přilbách, aby svému generálovi byl vždy po ruce. Po generálově skonu je jeho osud vrtkavý a velmi nejistý, i přesto jde o velmi ikonickou postavu v osadě a není člověka co by ho neznal. Respekt budí především svým zevzřením, ale tak obdivuhodnou schopností v ovládání chladných zbraní.

ORIN*

Pomocná síla v baru Čerchill’s PUB. Jde o velmi houževnatou a svéhlavou postavu. Při práci brblá a má o vedení baru své vlastní představy, ale svou práci odvádí a v nepřítomnosti samotné barmanky TAYI jí i zastupuje. Dokud platí, tak maká. Často má na starosti i zajišťování zásob pro samotný bar. Občas s hosty zapřede rozhovor jindy jejich přítomnost a objednávky jen přechází nesrozumitelným brbláním. Přátelit se asi se všemi nebude, ale na konexe rozhodně nezapomíná.

BOB

Bývalý člen jednotky Sogende, ale taky bývaly farmář, který se po usazení v osadě vrátil se svému farmářskému řemeslu. Díky svým zkušenostem a znalostem dnes zastupuje post hlavního agronoma osady. Pomáhá tak místním farmářům s jejich počínáním, aby úroda dosáhla lepších výsledků. Zároveň zprostředkovává výrobu užitečných doplňků pro farmaření. Jde o pohodovou, ale za to zodpovědnou práci. A jako člen frakce Sogende přispívá komunitě.

ERNEST

Relativně nedávno neměl o jeho existenci ještě nikdo snad ani ponětí. Byl však pilným studentem a učněm samotného kronikáře Kosmase. Po jeho smrti si dal tu práci, aby shromáždil vše co po Kosmasovi zbylo a mohl tak v jeho díle pokračovat. Sic členem frakce Nový věk, musí na své reputaci stále ještě pracovat, aby měl jako kronikář všude dveře otevřené s ohledem na jeho příslušnost. Mladý Ernest se tak stává oficiálně novým kronikářem osady z řad Nového věku.

KAPUTO

Kaputo je zdatný obchodník z osady Cyril. Jako jeden z prvních obchodníků dorazil právě do osady Leskovec. K jeho smůle však jako rukojmí tehdy ještě znepřátelených Sogende. Po všech útrapách a potom co se dozvěděl o osudu osady Cyril, rozhodl se zůstat u nás a následně pak navázat obchodní styky se stanicí Mošnov. Stal se tak druhým obchodníkem v osadě společně s Hanibalem. Jedni tvrdí, že jde o váženého obchodníka, druzí tvrdí, že je jedna ruka s Hanibalem. Další prostě jen vítají, že je víc možností jak a kde obchodovat. Kaputo je velmi svérázný člověk. Nemá sklony k násilí, ale také se nenechá snadno zastrašit. Obchodníkem je tělem i duší.

HAKL

Jak sám říká, je rukou zákona. V tomhle „městečku“ je však nový. Hakl je houževnatý, zásadový a nekompromisní člověk. Pochází z velmi dobře organizované a zásobené skupiny. Někdo jim říká soudci, jiní šerifové atp. Hlavní je, že se pohybují po celém nám známém území. Občas se i někde na nějakou dobu usadí než vybudují zázemí a fungující systém. Vymáhají právo a chrání pořádek. Sami si stanovili kodex a pravidla, nově vznikajícího světa po dopadu a teď ho všude prosazují. Udělají vše pro to, aby dohlídli na to, aby se tyto nové pořádky sjednotily všude. Podle všeho je jich několik desítek (možná i víc) a jsou dobře vyzbrojeni. Hakl k nám dorazil teprve předevčírem, ale už se stihl činit.

INKVIZITOR*

Vyšetřovatel z řad Osvěty. Před dopadem sloužili pouze jako odborníci pro výklad slova božího a řešení sporů uvnitř církve. Dnes zastupují moc zákonnou. Jsou vyšetřovateli, soudci, porotci a někdy i samotní kati. Tento inkvizitor přichází do osady vyšetřit události okolo otce Jonáše. Jeho napadení a následně jeho odchod z osady neznámo kam. Jaké příčiny a události k těmto činům vedly a proč otec nedokončil svou božskou misi zde v osadě. Případně najít viníka tohoto pochybení, pokud jím není samotný otec Jonáš. Inkvizitor přichází v doprovodu dvou členů ortodoxní Osvěty na znamení vážnosti okolností jeho přítomnosti zde a jako demonstrace síly a moci, která za ním stojí.

JOAKIM

Vůdce přítomné frakce Sogende. Joakim je skvělý taktik a velitel, proto byl i logicky zvolen za vůdce. Jako vůdce však již tolik neexceluje. Svědomitě se stará o své lidi a dodržuje tradice, za což je i vážený. Diplomacie a styky již však pokulhávají. Do značné míry to vynahrazuje jeho charisma, ale to taky není vše. Převzal velení po zesnulém Kallaxsonovi a část svých lidí poslal na pomoc do dobité osady Cyril jako vyjádření omluvy v souvislosti s nově navázaným spojenectvím. Joakim se však jako vůdce velmi zdráhá a je obezřetný v poskytování všemožných technologických vymoženosti vhodných pro dnešní svět, které si přivezli z Kalmarského společenství sebou.

Přejít nahoru