Frakce

V osadě se utvořilo několik frakcí a skupin, které více či méně ovlivňují chod osady. Nedílnou součástí jsou, ale i samotní svobodní osadníci. Jejich sílu není radno podceňovat. Z jejich řad vyčnívají ještě dvě „rodiny“. Jedna z nich stála při zrodu zdravotní péče u nás a říkají si Ráthové. Dnes jsou už jejich pohnutky trochu jiné. Druhou rodinou jsou Rothschildové, kteří se zaměřili jak sami říkají dobré vztahy a zlaťáky. Pokud ti nějaká ta zlatka chybí, oni vždy rádi půjčí. Mezi osadníky se nachází i malá skupinka arabů, kteří nepohrdnou dobrým čajem, dýmkou a poctivým obchodem.

Každá z frakcí nebo skupiny je něčím charakteristická u těch větších jde jak o přesvědčení tak i o nějaký signifikantní znak v oblečení. Ty menší skupiny často spojuje jen vzájemná myšlenka. Proto když najdeš shodu v tom co tě s nimi spojuje po intelektuální stránce, tak se mrkni i na to co nosí ať nevybočuješ z řady.

Větší frakce mají pak i společné zázemí někde odděleně od zbytku osadníků a postupně si nárokují i právo na vlastní „část“ osady. Všechno to má své výhody i nevýhody, záleží jen na tobě co ti vyhovuje a ke komu se pak nakonec přidáš. Kde se kdo zdržuje může zjistit na mapě, jsou tam vyznačeny všechny důležitá místa.

Nezapomeň, že jakmile si jednou vybereš tak v průběhu hry už tvá volba nejde změnit. Pokud si nejsi jistý zkus to jako svobodný osadník, ti mají největší volnost často práci hledají právě u frakčních skupin, obchodníků a nebo u jiných výraznějších osobností osady.

  • Modré přilby – pomáhají udržet pořádek vně i uvnitř osady.
  • Legie – odpadlíci od Modrých přileb, ochránci těch kdo platí.
  • Lovci a hledači – nejlepší lovci, stopaři a hledači jaké jsme si mohli jen přát, bez nich bychom neměli co jíst.
  • Lékaři a vědci – nebýt nich, už bychom umřeli snad i na záděru a pili kontaminovanou vodu.
  • Společnost – obchodníci, kšeftaři, šmelináři, zlodějíčci, ale i ti se nám mnohdy hodí.
  • Nový věk – patrioti co se snaží udržet, to málo co ještě zbylo z civilizovaného světa a jednou mu navrátit zašlou slávu.
  • Osadníci – osadníci jsou nedílnou a nejpodstatnější částí komunity mají největší volnost a svobodu. Mezi nimi existuje i několik samostatných skupin.

Modré přilbyLegieLovci a hledačiLékaři a vědciSpolečnostNový věkOsadníci