Frakce

V osadě se utvořilo několik frakcí a skupin, které více či méně ovlivňují chod osady. Nedílnou součástí jsou, ale i samotní svobodní osadníci. Jejich sílu není radno podceňovat. Z jejich řad vyčnívají ještě dvě „rodiny“. Jedna z nich stála při zrodu zdravotní péče u nás a říkají si Ráthové. Dnes jsou už jejich pohnutky trochu jiné. Druhou rodinou jsou Rothschildové, kteří se zaměřili jak sami říkají dobré vztahy a zlaťáky. Pokud ti nějaká ta zlatka chybí, oni vždy rádi půjčí. Mezi osadníky se nachází i malá skupinka arabů, kteří nepohrdnou dobrým čajem, dýmkou a poctivým obchodem.

Každá z frakcí nebo skupiny je něčím charakteristická u těch větších jde jak o přesvědčení tak i o nějaký signifikantní znak v oblečení. Ty menší skupiny často spojuje jen vzájemná myšlenka. Proto když najdeš shodu v tom co tě s nimi spojuje po intelektuální stránce, tak se mrkni i na to co nosí ať nevybočuješ z řady.

Větší frakce mají pak i společné zázemí někde odděleně od zbytku osadníků a postupně si nárokují i právo na vlastní „část“ osady. Všechno to má své výhody i nevýhody, záleží jen na tobě co ti vyhovuje a ke komu se pak nakonec přidáš. Kde se kdo zdržuje může zjistit na mapě, jsou tam vyznačeny všechny důležitá místa.

Pokud si nejsi jistý zkus to jako svobodný osadník, ti mají největší volnost často práci hledají právě u frakčních skupin, obchodníků a nebo u jiných výraznějších osobností osady.

  • Modré přilby – pomáhají udržet pořádek vně i uvnitř osady.
  • Legie – odpadlíci od Modrých přileb, ochránci těch kdo platí.
  • Lovci a hledači – nejlepší lovci, stopaři a hledači jaké jsme si mohli jen přát, bez nich bychom neměli co jíst.
  • Lékaři a vědci – nebýt nich, už bychom umřeli snad i na záděru a pili kontaminovanou vodu.
  • Společnost – obchodníci, kšeftaři, šmelináři, zlodějíčci, ale i ti se nám mnohdy hodí.
  • Nový věk – patrioti co se snaží udržet, to málo co ještě zbylo z civilizovaného světa a jednou mu navrátit zašlou slávu.
  • Sogende – bývalí nájezdníci (bojová skupina) ze severu, dnes jsou součástí osady a přinášejí technologický pokrok, ale i rozkol.
  • Osadníci – osadníci jsou nedílnou a nejpodstatnější částí komunity mají největší volnost a svobodu. Mezi nimi existuje i několik samostatných skupin.

Modré přilbyLegieLovci a hledačiLékaři a vědciSpolečnostNový věkSogendeOsadníci
Přejít nahoru