Hlavní postavy

Hlavní postavy ve hře zastupují často nějakou vůdčí roli, funkci nebo jsou klíčové pro chod osady a děj samotný. Jsou zdrojem interakce, informací a mechanik pro své skupiny nebo ostatní hráče.

Všechny hlavní postavy ve hře ztvárňují výhradně členové organizačního týmu. Není tak možné se za tyto postavy registrovat. To však dává organizátorům možnost držet lépe a aktivně pracovat s hráči během celé hry a taky udržet úroveň a zasazení hry.

Jaz

Vůdce frakce Společnost a nová starostka. Nekompromisní, náladová, ale na první pohled křehká žen. Kdo však tomu dojmu podlehne, šeredně si natluče. Život se s ní nemazal a ona mu to teď poctivě vrací. Své lidi má pevně pod kontrolou, ale chce mít pod kontrolou i osadu. Věří, že osada by měla být svobodná a řídit se podle nových pravidel světa, spravedlnost pro všechny bez rozdílu. Má všude slušné konexe a nebojí se je využít. Praktiky, které se snaží nastolit Nový věk se jí vyloženě hnusí, až příliš jí připomínají doby před dopadem a na tu dobu by sama nejraději zapomněla.

Jan / Amir

Jan je cílevědomý a houževnatý muž, který se po smrti Lea stal jediným vůdcem frakce Nový věk. Ten vede tvrdou rukou, je však mnohem flexibilnější než býval Leo a pro růst Nového věku dělá mnohé. Poté co konvertoval k islámu značně zahýbal s celými základy Nového věku. Je však stále plně odhodlán dosáhnout všech cílů jež si jako frakce stanovili. Je velmi loajální ke svým lidem a jsou pro něj na prvním místě, stejně tak mu nění lhostejný osud osadníků a osady samotné. Nejednou nasadil vlastní život pro ochranu osady. Usilovně s celou frakcí pracují na zlepšení podmínek v osadě bez rozdílu frakce a přesvědčení. Díky konverzi nachází i zastání u arabské komunity, která má každým dnem větší a větší vliv.

Stojí před nelehkým úkolem udržet civilizovanost, vzdělání a spravedlnost v dnešním světě. Pád Modrých přileb mu možná přidělal víc starostí než úžitku.

Taya

Místní barmanka, sympatická slečna, ale taky ženská od rány. Kdo se nechá zmást prvním dojmem, ten tvrdě narazí. Obsluhuje náš jediný bar, který je takovým našim místem útěchy, když nepočítáme kněze. Vede to tu sama, ale často si z řad osadníků najímá pomocníky, když je toho hodně nebo si chce odpočinout. Ráda si povídá s hosty, ale opilce a oplzlé by nejraději vyhazovala oknem, kdyby nějaké bar měl. Je s námi už od Ostravy, kde vypomáhala MP se vším, co bylo potřeba. S tím, co už slyšela se s oblibou říká, že musí vědět i barvu spodního prádla starosty, ale dál bych to raději nerozváděl. Se zbraní jí to moc nejde, ale taky to vlastně ani nepotřebuje.

Nikolas

Nikolas je poslední ze skupiny ARMA v naší osadě, který zbyl po přesunu. Jeho poslední parťák Tony to schytal při evakuaci. Jde o zdatného a houževnatého obchodníka, s kterým není radno si zahrávat. Je velmi inteligentní a rád je pánem situace. Díky svým stykům zajišťuje pro osadu a své okolí dostatečné množství zbraní, munice a jejich servis. Rovněž svými přístroji zajišťuje radiokomunikační spojení v osadě, ale i s ostatními osadami. Svým kontraktem s generálem Pachenkem rovněž udržuje celou skupinu Modrých přileb v chodu. Obsah kontraktu nezná nikdo i když by to leckoho velmi zajímalo.

Nikolas po všech událostech, změnách a kontrmelcích, které ARMU potkaly se drží zuby, nethy. Potýká se s problémy dodávek zboží a cenami. Následující období bude pro Nikolase a jeho ARMU skutečným očistcem.

Tony

Šlachovitý a energetický mladík, který přicestoval spolu s uskupením jednotky ARMA. S Nikolasem pak zůstali v osadě kde si otevřeli vlastní zásobovací a styčný bod pro ARMU široko daleko. Zásobovali své okolí zbraněmi, municí a vše kolem toho. Později uzavřeli kontrakt se samotnými Modrými přilbami. Tony je velmi chytrý a své pravé záměry dokáže dobře skrývat a nic na sobě nedá znát, stále se usmívá. S Nikolasem tak tvoří skvělou údernou dvojku byť často jsou na ostří nože. Kdo považoval Tonyho za prosťáčka a že ho za nepřítomnosti Nikolase převeze tak tvrdě narazil. Do fyzického kontaktu nikdy nešel, ale se zbraní to uměl jako málokdo, často jej i doprovázela najatá ochranka.

Po evakuaci považovali všichni Tonyho za mrtvé, ten však přepadení přežil a byl zachráněn lidmi z osady Cyril, kteří ho pak po navázání opětovného kontaktu dovedli k nám poté co se zcela zotavil. Poté inhned zaujal své místo po boku Nikolase v ARMĚ. Opravdu nelenil a rozjel vlastní síť dohod a kšeftů, což mělo za následek nemalé neshody a problémy právě s Nikolasem. Vše mělo dohru poté, co Tony dobrovolně konvertoval k islámu, rozhodl se odejít z ARMY a připojit se k arabské komunitě. Již nebyl schopen dále naplňovat to kvůli čemu byl součástí ARMY.

Přejít nahoru