Herní komodity a předměty

Herní komodity jako jsou zbraně, munice, voda, jídlo a další lze v osadě v rámci hry koupit či jakkoliv jinak s nimi obchodovat. Vzhledem k principu hry jsou možnost takřka nekonečné. Jsou zde však i herní předměty, které mají specifičtější pravidla pro jejich používání. Co se týče samotných kostýmu nabízíme ti naši galérku pro inspiraci Pinterest, čím lepší kostým tím lépe pro tebe.

Zbraně a munice

Zbraně má dnes každý pošuk, s municí je to už však horší. Staré dobré časy jsou ty tam. Každý náboj si předem rozmyslíš, než ho vystřelíš jen tak od boku. A o zbraň se musíš taky pořádně starat, jinak se ti to vrátí v té nejnevhodnější situaci. Každý to má se zbraní jinak, co má ale každý, je nůž. Takový ten správný, s kterým kuchneš chlapa, ani nemrkne.

A jak to chodí u nás? No kvér a munici máš podle toho, ke komu se přidáš. Nicméně ti doporučuji si určitě kvér pořídit a nejlépe koupit nějaký pořádný, až našetříš. Přeci jen, venku už to není jako dřív od té doby, co spadl ten šutrák a taky se tu potulují pofiderní bandy. Nebo se můžeš vydat na východ jako jiní a doufat, že tam je to ještě v pořádku, ale zpět ke zbraním. Zbraň koupíš u ARMY, mají slušný výběr, stejně tak i munici. Počítej s tím, že čím vymazlenější kvér, tím víc budeš muset vysolit na dřevo. Nebo když budeš mít štěstí, najdeš něco zajímavého i venku.

Munice pro airsoftové zbraně je k dispozici ve třech váhových kategoriích a všechny o klasickém průměru 6mm. Váhové kategorie jsou vybrány na základě typu používaných zbraní 0,20g , 0,25g a 0,30g, mohou se však objevit i jiné. Munice pochází od renomované značky. Cena munice ve hře, se rovněž odvíjí od situace a množství zásob. *1

Jídlo a voda

Jídlo a voda, bez toho už se skoro dnes nikdo neobejde. Takže dělej tak, aby ti nikdy z toho nic nedošlo. Něco ti z toho zajistí osada, ovšem ostatní si musíš zařídit sám. Jinak bohužel, každý na vlastní pěst, dokud nenajdeme stabilní zdroj jídla a vody. Voda a jídlo lze získávat několika různými způsoby. Lze je zakoupit, najít či jinak zaopatřit. Lovit zvěř mohou pouze lovci a ti tak zajišťují masitou stravu. Vodu můžeš ještě zkusit získat u té staré studny v osadě. Kupování lze pak uskutečnit na trhu, cena se odvíjí od výše poptávky a výše zásob. Případně zásoby má i samotná osada.

Všechny zdroje jídla tzv. trvanlivé a to především u těch, které jsou umístěny v mrtvých schránkách. Alergeny a složení se můžete vždy dočíst na obalu jednotlivých položek. Jde však o běžně dostupné potraviny. Voda, je čistá, pitná a neperlivá ve všech variantách. Výjimku můžou tvořit nabídka místního baru. *2

Peníze, měna

Asi ti nemusím říkat, že ty papírky a kovové mincičky, které neměly vlastně skutečnou hodnotu už dávno před dopadem, jsou tady k ničemu. Možná ještě někde platí, ale spíše o tom pochybuji. Dneska už platí jen výměnný obchod s tím, co má nějakou cenu, a samozřejmě Bitcoin. A proč? No protože to není jen tak obyčejný kov. Zlato a stříbro má stále cenu i v tomhle „fak of“ světě. Ale pokud půjdeš nakupovat do ARMY, tam nejvíc slyší právě na Bitcoin. Pokud zrovna nějakou věc neshánějí, potom tě slušně vyplatí. Práci najdeš skoro všude, každý potřebuje pomoct a každý nějak zaplatí. Nebo pak mrkni na vývěsku, tam je vždycky něco a nějakou coinku dostaneš.

Jsi tady nový, proto ti do startu i nějakou tu minci dáme, ale záleží na tom, ke komu se dáš. Ne každý šéf má peněz na rozhazování pro své nováčky, nebo si jich tolik neváží. Ale když pohneš prdelí, vyděláš si tak či tak. Kdo ví, možná si vyděláš i na cestu na východ, tuhle jsem četl, že to někdo za pořádný balík nabízí i s ozbrojeným doprovodem.

Poctivě vydělané prachy můžeš utratit, za co jen budeš chtít, hazard, chlast, ženský, kvéry, munice a další. Do těch posledních dvou je nejlepší investovat jako první. Nějakou zlatku bych si schoval i na nějakou felčařinu. *3

Vybavení a herní předměty

Tvoje vybavení tě drží při životě a tak není radno ho podcenit. Samozřejmě nejdůležitější je základ, to nejpotřebnější najdeš na našem seznamu v uživatelské příručce, pokud si vezmeš něco dalšího je to jen na tobě. Jedna věc však podléhá herní mechanice a to je vysílačka. Tu si v rámci hry musíš koupit, byť si přineseš vlastní. No a k čemu je to dobré? Díky ní můžeš komunikovat s ostatními a můžeš díky ní dostat i herní úkoly a možnosti, které jiní nedostanou. Teda ti bez vysílaček. Taky tam zazní i nějaké důležité informace, které se ti můžou hodit. Podmínky pro její získání se dozvíš ve hře. *

Herní předměty se děli do tří kategorií, podle toho k čemu jsou určeny. Jsou označeny buď barevnou značkou či štítkem v příslušné barvě, případně textovým popisem předmětu a jeho kategorie. Předměty označené BÍLOU barvou či štítkem jsou obyčejné a můžeš s nimi libovolně nakládat (přemístit, prodat, nechat si je, vyměnit..) a slouží tak především k získání peněz. Pak jsou zde MODŘE označené a ty již jsou účelové a lze za ně získat něco hodnotnějšího např. elektronika, která je potřebná pro získání vysílačky u ARMY. Můžete je však také prodávat, přemísťovat či si je nechat. No a v poslední řadě jsou zde ČERVENÉ předměty a ty jsou ryze úkolové a jsou klíčové pro specifické herní úkoly. Takovéto předměty lze brát a manipulovat s nimi pouze za předpokladu, že plníte příslušný úkol s nimi spojený. Je možné, že některé takto označené předměty budou u nějaké herní postavy, v tomto případě nejde o porušení zákazu s manipulací, to však určuje vždy úkol samotný, nikdy o tom nerozhoduje hráč sám.

Herní kostým

Kostým, ať se to nezdá je to nejdůležitější, protože tím nám pomůžeš dotvořit atmosféru celé hry. Čím lepší kostým, tím i lépe pro tebe. Patřičně to ocením u registrace v byrokratickém kolečku, kdy posoudíme kvalitu tvého kostýmu a čím lepší bude tím dostaneš větší odměnu v podobě herní měny. Pokud co se týče kostýmu nemáš představu, udělali jsme pro tebe takovou galerii nebo mrkni na tohle video. Takto bychom si, asi představovali kostýmy jednotlivých frakcí. Samozřejmě mysli na dobu kdy se akce odehrává i na praktičnost kostýmu. Nejdůležitější jsou pak rozlišovací prvky jednotlivých frakcí, ty najdeš u jejich popisu na webu. *5

Inspiraci pro svůj kostým můžeš hledat na našem Pinterest profilu, který jsme pro tebe vytvořili.

*1 Používají se pouze airsoftové zbraně (zbraně kategorie D). Žádný jiný typ střelných zbraní není povolen. Co se týče chladných zbraní, tak pouze nůž, který definují pravidla. Žádné další zbraně nejsou pro hru povoleny. Munice je herní a zajišťují je organizátoři hry. Proto i tak jakékoliv vlastní zdroje jsou proti pravidlům.

Cena airsoftových zbraní je stanovena na základě principu jejich kvalit (při registraci na místě). Zakoupit můžeš vždy pouze svou zbraň, kterou sis přivezl a která je pevně svázaná s ID číslem tvé karty a registrace. Při nákupu se musíš prokázat kartou. Povoleny jsou pouze „tlačné“ zásobníky, tedy Low-Cap a Mid-Cap. Při výběru zbraní berte na vědomí životnost svých baterií, popřípadě množství plynu, který si s sebou vezmete. U ARMY sice budou nějaké zásoby k dispozici, avšak omezené. 

*2 Jídlo, voda jsou herní a zajišťují je organizátoři hry. Proto i tak jakékoliv vlastní zdroje jsou proti pravidlům.

*3 Podoba herní měny nebude z bezpečnostních důvodů zveřejněna předem. Půjde však o hmotné peníze, které každý na startu obdrží v rámci registrace, podle frakce, kterou si zvolil. Víc jich můžeš získat i za lepší kostým už při registraci, tak se snaž. Herní měna nejde dokoupit za reálné peníze, takové blbosti u nás nehledejte. Po skončení nám prosím svůj zbylý obnos vraťte, bude k tomu přihlédnuto příště. Herní měnu půjde i najít. Musí však být shodná s tou, kterou obdržíte, na případné možné kopie nebude brán zřetel. Podrobnosti viz. pravidla.

*4 Pokud máš vysílačku (PMR), vezmi si ji. Její používání však závisí na splnění několika kritérií během akce, ihned jí nezapínej. Pro její začátek používání platí stejné pravidlo co pro zbraně. Pokud žádnou nemáš, nezoufejte, není pro hraní klíčová, ale poskytne ti více možností.

*5 Takže žádné obyč rifle, bílé tričko Kenvelo a červená bunda, ale ať to vypadá, že CAčko už má dávno zavřeno a do textilu jste si už taky párkrát stříkli. Každopádně se na vaše kostýmy těšíme. Dbejte však i na to, aby tvůj kostým různými doplňky neohrožoval ostatní (bodce, ostré hrany atp.). Nezapomínejte i na určitá specifika pro některé frakce.