Mrtvé postavy

Tyto herní postavy zemřely během předchozích ročníku, ať již v rámci dějové linky nebo přirozeně vývojem hry samotné. Tyto postavy se ve hře již fyzicky neobjeví, je však možné, že ve hře se o nich bude mluvit případně budou k dispozici nějaké informace obsahující odkazy na ně. Případně i nějaké klíčové informace vedoucí k něčemu aktuálnímu v dané hře. Jedná se o postavy, které byly pro hru nějakým způsobem klíčové či jinak podstatné, abych jejich příběh a smrt byly zaznamenány.

starosta David

Komu je co po jméně, když ti nikdo jinak neřekne než Starosta. Nicméně mé jméno je David, příjmení už je vážně jedno. Neočekávej žádného Ramba, ale poctivého čtyřicátníka s rostoucím pupíkem. Kdysi dávno jsem vedl prosperující byznys s armádním vybavením a něčím jsem si měl šanci i sám projít. Nikdy jsem však nevěřil, že své zkušenosti takto zúročím. Svého času jsem měl dokonce kontakty v ARMĚ. Když odjely poslední transporty z Ostravy na východ a my jsme zůstali s pár příslušníky a dvěma stovkami uprchlíků v táboře kde nebylo dvakrát bezpečno, rozhodl jsem se, že tady nezůstanu. S pár chlapama, co jsme se stačili za těch pár dní trochu poznat, jsme začali organizovat přesun. Kdo chtěl, šel s námi, kdo nechtěl a věřil v další příjezd transportů, ten zůstal. Přidalo se k nám i deset chlapů od modrásků, což mě těšilo díky jejich výzbroji. Odvedl jsem všechny na místo, které jsem bezpečně a důvěrně znal. Bývalá raketová základna u Frýdku-Místku.

Lovci při svém pátrání objevili tělo starosty nedaleko obvodových zdí osady Leskovec. Byl zastřelen, za což nesl zodpovědnost Leo, vůdce frakce Nový věk. Tento fakt odhalilo dlouhé a důkladné vyšetřování. Starostovi se dostalo důstojnému pohřbu. Poté byly vyhlášeny první svobodné volby na nového starostu.

Leo

Vůdce frakce Nový věk, cílevědomý, vypočítavý a velmi chytrý Leo,  který povede své věrné za svými cíli. Nemá sklony k násilí nebo agresi, pokud již však vybouchne, stojí to za to. Má v osadě velmi silný vliv a lidi jej podporují a věří v jeho vizi lepších zítřků podle starých, již zapomenutých tradic. Symbolem lva na svých dává jasně vědět čemu je plně oddán. Na troskách civilizace chce se svým pobočníkem Janem a svými věrnými vybudovat nový a lepší svět. Ze svých zásad a cílů neustupuje ani o píď a své a vaše zájmy je ochoten bránit se zbraní v ruce. Špína jakou je Osvěta nebo Společnost musí nadobro zmizet, jsou skvrnou světa před dopadem.

Po tom co byla odhalena jeho spojitost se smrtí starosty neustál veřejné zahanbení a zrady své frakce, že si vzal sám život a před zraky všech a prostřelil hlavu. Nikdy však nebylo prokázáno, že on sám zabil starostu. Jeho tvrzení bylo, že si najal pouze člověka na jeho zastrašení nikoliv vraždu. Pravdu se, ale asi už nikdy nedozvíme.

generál Pachenko

Do osady k nám přišel za doprovodu naši průzkumné hlídky s dalšími devíti. Pět z nich byli vojáci a jeden z nich přímo od Modrých přileb. Velice rychle si získal respekt všechno ostatních od MP a ti ho pak jmenovali svým velitelem a čestně mu udělili hodnost generála. Moc toho o něm nevím, ale dle všeho mělo jít o nějakého vysloužilého vojáka a hrdinu. Alespoň tuhle historku u ohně šířili čtyři jeho parťáci, se kterými onehdy přišel do osady. Víme však jistě, že rusák to vážně není. Jedno se mu nedalo upřít, svou práci dělal dobře. Poslední dobou však tíhne k pití a melouchama s ARMOU, dost ho vzala ztráta části jeho můžu, kteří si dnes říkají Legie. Stále je jedinou nestrannou obrannou linii pro naši osadu.

Události vedoucí ke smrti a posledním okamžikům generála Pachenka si můžete přečíst v jeho epitafu, který je sice krátký, ale výstižný.

Pikaso

Umělec, tatér. Kdysi měl i vlastní síť tetovacích salónu. Pak ztvrdnul v jednom záchytném táboře, no a nakonec skončil u nás. Jednou mu kluci na průzkumu ještě v osadě Beskyd našli tetovací stroj a barvy. A tak začal znovu tetovat, byl o to kupodivu neuvěřitelný zájem. Jeho slabost ho však dohnala a drogy se mu staly osudným. Po tom co přebral, začal dělat výtržnosti v Čerchill’s baru, kde ho nejdřív přišla srovnat hlídka Modrých přileb a nakonec ho někdo odprásknul společně s jeho kumpánem. Oba pak byli pochování na místním hřbitově.

Kallaxson

Vůdce jednotky Sogende, která se dostala do osady Leskovec. V souladu se vzniklou situací jak na straně Sogende tak v samotné osadě, přistoupil Kallaxson na smírčí jednání. Složení zbraní a pomoc osadě s řešením vakcíny na kamenný mor výměnou za půlku osady a příslib předání zkušeností a technologií pro dobro osady Leskovec i osady Cyril. Při očkování osady došlo k přepadení hejnem nakažených krys. Kallaxson pří útěku do bezpečí upadl a podlehl zraněním od krys. V tu chvíli sebou nesl veškeré ampule s vakcínou.

Amy

Přisluhovačka a pravá ruka otce Jonáše. Byla součástí vyšetřování infiltrace ortodoxní Osvěty do osady a shledána vinou za chladnokrevnou vraždu jednoho z osadníků a odsouzena k smrti. Její pravé záměry nebo skutečná totožnost nebyla nikdy odhalena. Otec Jonáš popřel, že by o jejich záměrech a příslušnosti cokoliv věděl.

Přejít nahoru