ARMA a tržiště

ARMA

ARMU najdeš u hlavní vstupní brány do osady. Nemůžete jí minout. Pokud potřebuješ kvér, munici nebo nějaké další příslušenství tak jsi na správném místě. Občas tady zakopneš i o nějaký dobrý kšeft co ti vynese nějakou tu minci.

Myšlenku obchodů ARMA ještě před dopadem znovu uvedl jeden zazobaný fanda zbraní atd. Před dopadem zdrhnul i se svou „truhličkou“ Bitcoinů asi někam do Ruska. Odtamtud dál řídí síť svých obchodů se zbraněmi a municí, mluví se o tom, že má i svou soukromou armádu. Nešťastnou nebo možná šťastnou náhodou se nám otevřel jeden takový ARMA obchod i u nás. Když se jedno vozidlo z karavany porouchalo a bylo nuceno zde zůstat, rozhodli se i jeho dva řidiči Tony a Nikolas zde zůstat a vytvořit zde zázemí ARMY i když to původně v plánu nebylo. Zásobují nás tak zbraněmi, servisem a municí. Mají v nabídce i spoustu dalších užitečných věcí a zajímavostí. Pro náhodného zájemce se i nějaká ta prácička najde.

Co víc, aktivně podporují zdejší Modré přilby a to především municí a částečně i žoldem. Udržují si tak takový status quo a možnost zůstat osadě na blízku a tak i pod její ochranou. Tuto závislost nerad vidí Nový věk, který pochybuje o „zdraví“ tohoto kontraktu. Jejich přínos jim, ale upřít nelze. Bez nich už bychom, asi byli ztraceni nebo naprosto bezbranní. Trh se zbraněmi a munici celý ovládají a dávají si setsakra záležet, aby to i tak zůstalo. Podvést se je snažilo už spousty lidí, málo z nich však o tom už může vyprávět. Jejich místo by snad chtěla každý.

Tržiště

Je zde snad skoro vždycky živo, jednak je tady i zázemí Modrých přileb, ale hlavně je tu hlavní oznamovací tabule a stánky všeho druhu. Myslím, že náš trh by nám mohla závidět leckdejaká osada. Máme zde stánky s jídlem, zbožím, ale i nejrůznější služby a zábavu. Pak je tady Mona a Lola s jejím stánkem porozumění, jestli mě chápeš. Jestli chceš prožít krásnou chvíli a dozvědět se i nějaký ten drb, tak jejich stan je to pravé místo. Nedílnou kulturní vložkou na našem trhu byl i Pikaso a jeho tetovací salón, ale stalo se co se stát muselo a drogy ho dostaly. Baronka a Hanibal se starají o klasický prodej, Baronka o všelijakou veteš a Hanibal zase něco pro zasycení žaludku, když teda nejsi moc fajnovka. Pak jsou tu naši arabové, kteří vždy dokáží překvapit svou nabídkou. Nemají toho mnoho, ale za to vždy jde o luxusní zboží.

Po tom co díky starostce JAZ byly obnoveny i obchodní trasy s osadou Cyril, máme možnost dalšího zboží a naší obchodníci hlavně možnost doplňovat zásoby.

V rámci tržiště je i posezení, kde si lidé chodí odpočinout od všedních starostí v rámci celého tržiště nebo zakousnout co si právě koupili, taky si tu můžeš odpočinout. A nesmím opomenout, co by kamenem dohodil je od tržiště i vyhlášený ČerChill’s pub, naše jediná hospoda s hernou Falešné eso. Takže zábavy a možností tady najdeš víc než dost. Poslední dobou se tady rozmáhá i černý trh, na ten bacha, ten je trnem v oku nejednomu obchodníkovi.

Kdysi k nám chodívali pravidelně, dnes už ale zůstávají. Bratři Al-Rashidové, byli to potulní obchodníci, arabové. Podle všeho pocházejí odněkud z Iráku a před dopadem tady přijeli kšeftovat a už jim to zůstalo. U nich se dá sehnat vždy nějaké exkluzivní zboží nebo nějaká ta službička. Usídlili se jak jinak mezi svými, místní skupinkou arabů. Všichni mají rádi dobrý čaj, dýmku a poctivý obchod proto si společně s místní arabskou komunitou otevřeli první a jedinou čajovnu v osadě s názvem KARRADA.

Tady je takový malý přehled co se většinou na trhu a u obchodníků nachází, ale je toho mnohem víc:

 • nějaké to lano
 • hřebíky
 • sirky a zapalovače
 • hřebíky
 • ovoce a zelenina
 • suchary
 • konzervy
 • baterie
 • cigarety
 • čokoláda
 • plechovky limonády
 • sušené maso
 • chemické světlo
 • knihy
 • mapy