Modré přilby

Různorodá skupina bývalých příslušníků mírových sil OSN tzv. Modrých přileb, hanlivě „modráci“. Byli zde na misi v záchytných táborech a teď jsou zde s námi v osadě. Nepodléhají již velení OSN, nýbrž místnímu velení. Tím se stal charismatický, leč přísný, ale respektovaný generál Pachenko. Ten se snaží nejenom o udržení morálky, ale neustále zastává bezpečnostní funkci v osadě. Po smrti starosty Davida, však generálův post ztratil na své vážnosti. V tomto sledu okolností došlo i k oddělení částí skupiny modrých přileb do tzv. Legie a vzniklo tak nové bezpečností uskupení v osadě. Po tragické smrti samotného generála, došlo k ustanovení nového velení pro zachování Modrých přileb, jak funkčního bezpečnostního aparátu v osadě.

Cíl a vize zůstala nezměněna. Neustále je potřeba chránit ty, kteří to sami nesvedou. Na starost mají strategickou ochranu celé osady. Díky palebné síle a zkušenostem, které Modré přilby mají jsou neodmyslitelným bezpečnostním prvkem osady. Největší hrozbou jsou nově příchozí a nebo vnitřní narušitelé v podobě mocenských bojů či nadměrného ozbrojování což často pak vede k nevyžádaným ozbrojeným potyčkám, které musí Modré přilby řešit.

Nejde si je s nikým splést. Jejich dnes již oprýskané modré helmy sice nesvítí do dálky jako když je vytáhli ze skladu, ale pořád jsou rozpoznatelní na velkou vzdálenost. A až na drobné výjimky jsou jediní kdo stále nosí, alespoň zbytky svých maskovaných uniforem. Člověk tak má šanci zahlédnout české, francouzské, německé, ale i polské maskovací vzory.

  • Rozlišovací znaky: Modré přilby mírových sil OSN*, bezpečnostní píšťalku*, pozůstatky maskovacích uniforem.
  • Cíle a motivace: Bezpečnostní funkce v osadě. Dohled proti hrozbám uvnitř i z venčí.
  • Rivalové: Narušitelé bezpečnosti a pořádku.
  • Politika: Apolitická struktura

Podrobnosti k motivacím a cílům samotných Modrých přileb obdržíš po registraci v tzv. guidebooku, který dostane každý člen Modrých přileb ke své herní postavě. Tyto náležitosti můžou a nemusí být vždy v plném souladu s motivacemi a přesvědčením tvé herní postavy.

* Tyto předměty obdrží každý registrovaný hráč při vstupu do hry. Nemusí si pořizovat své vlastní.

Přejít nahoru