Lovci a hledači

Zastřelit vysokou nebo prase když se před vás postaví by uměl snad každý druhý z osady. Ale samotnou zvěř stopovat nebo poznat, které zvíře za skolení stojí a které ne. Tak od těchto odborností zde máme malou uzavřenou komunitu Lovců a hledačů. Své řemeslo dělají na jedničku a bez nich by už ve velké míře maso opustilo náš jídelníček. Umí to stejně dobře s puškou jako s lukem. Jsou možná výstřední a uzavření, ale potřebujeme je.

Lovci nám toho poskytují mnohé především co se týče zdrojů, podle toho jsou v komunitě osady i velmi vážení a lidé si je často předcházejí. Hledači mají mezi nimi také nedílné místo, díky nim jsou cesty bezpečné, osada a její okolí zmapované. Nejeden člověk si k nim zajde pro radu či koupit jednu z jejich skvělých map.

Neplést si je s divochy, to že jsou často pomalovaní a mají oblečení ze zvířecích kůží a k tomu ozdoby z kostí a zubů by před pár stovkami let nikoho nepřekvapilo. Splývají tak více s přírodou, kterou mají v úctě nejvíce.

Mají rádi rovnováhu a osadu považují za své útočiště kde vyhledávají klid a bezpečí. Proto by se měl mít na pozoru každý kdo by jim jen částečně chtěl tuto rovnováhu narušit či jim vzít pocit bezpečí. Nemusí pak lovit jenom zvěř. I proto nad nimi starosta drží ochrannou ruku. Úzce spolupracují s lékaři a vědci, kvůli kontrole závadnosti ulovené zvěře. Nezřídka i spolupracují i s Modrými přilbami ohledně poznatků z průzkumů a bezpečnosti osady.

  • Rozlišující znaky: Tělové malby a maskování, oblečení doplňující zvířecí kůže a ozdoby z kostí a zubů zvířat.
  • Cíle a motivace: Lov a zásobení osady, průzkum a mapování.
  • Rivalové: Kdokoliv kdo by se snažil narušit rovnováhu a bezpečí v osadě.
  • Politika: Souznění s přírodou, klid a bezpečí v rámci osady.

Podrobnosti k motivacím, cílům a politice samotných Lovců a hledačů obdržíš po registraci v tzv. guidebooku, který dostane každý člen Lovců a hledačů ke své herní postavě. Tyto náležitosti můžou a nemusí být vždy v plném souladu s motivacemi a přesvědčením tvé herní postavy.

Přejít nahoru