Vedlejší postavy

Vedlejší postavy ve hře zastupují často nějakou podstatnou roli, funkci nebo jsou klíčové pro chod osady a děj samotný. Nejsou však ve vůdčích rolí skupin nebo frakcí. Jsou zdrojem interakce, informací a mechanik pro své skupiny nebo ostatní hráče.

Většinu vedlejší postavy ve hře ztvárňují členové organizačního týmu. To dává organizátorům možnost držet lépe a aktivně pracovat s hráči během celé hry a taky udržet úroveň a zasazení hry. Volné postavy najdeš v záložce Atmosférické postavy.

Mona

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Mona je ta drsňačka, sarkastická a životem ostřílená. Je hodná, ale naštvat by jí asi nikdo nechtěl, teda pokud ví s kým má tu čest. Svou práci bere zodpovědně a vidí v ní určité poslání.

Lola

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Lola je ta hodnější, vtipná a veselá holka. Neublížila by ani mouše. S nadšením si povídá a má ráda společnost.

Hanibal

Náš obchodník s jídlem. Vždy má něco k jídlu, a jak s oblibou říká, vše má svou cenu. Takže pokud máte hlad a nemáte peníze tak běžte raději makat. Výběr, ale má opravdu široký. Vlastně vše co by se podle něj dalo jíst. I proto mu neřekne nikdo jinak než Hanibal. Určitě když by na to přišlo by nepohrdl kouskem lidského.

Kája

Kája je relativně čerstvý přírůstek do osady, ale hned se předvedla. Je to bylinkářka a davu by jste si jí asi nevšimli, ale hned po příchodu si to namířila k doktorům a nabídla jim své vědomosti. Ti byli zprvu skeptičtí, ale nakonec společně se jim podařilo přijít na novou formu antibiotik, který výrazně zlepšili úroveň naší zdravotní péče. Kája je jinak tak trochu zvláštní patron, jeden by jí možna nazval divoženkou. Příroda je jí nejblíž, ale svůj domov musela opustit kvůli ortodoxní Osvětě a teď je tady. Kdo má zájem o alternativní léčbu, čaj nebo se zajímá o to jak zvládat přežít tam venku, měl by se u ní zastavit.

Tomin

Potulný fotograf a reportér ze severní aliance. Pohybuje se po zemích zasažené dopadem a po území kde působí Osvěta a ortodoxní Osvěta a sbírá podklady pro svou životní práci o světě po dopadu a působnosti Osvěty a její dopad na celkový svět a víru. Mnohdy ho doprovázejí místní kolegové. Příliš nemluví o své minulosti, ale nemluvnosti rozhodně netrpí. Často se pohybuje mezi místními osadami, ale v osadě Leskovec se mu velmi zalíbilo a proto se tady usadil a z vlastních zdrojů otevřel svou vlastní střelnici.

Postavy, které zemřely

Pikaso

Umělec, tatér. Kdysi měl i vlastní síť tetovacích salónu. Pak ztvrdnul v jednom záchytném táboře, no a nakonec skončil u nás. Jednou mu kluci na průzkumu ještě v osadě Beskyd našli tetovací stroj a barvy. A tak začal znovu tetovat, byl o to kupodivu neuvěřitelný zájem. Jeho slabost ho však dohnala a drogy se mu staly osudným.

Amy

Přisluhovačka a pravá ruka otce Jonáše. Byla součástí vyšetřování infiltrace ortodoxní Osvěty do osady a shledána vinou za chladnokrevnou vraždu jednoho z osadníků a odsouzena k smrti.