Vedlejší postavy

Vedlejší postavy ve hře zastupují často nějakou podstatnou roli, funkci nebo jsou klíčové pro chod osady a děj samotný. Nejsou však ve vůdčích rolí skupin nebo frakcí. Jsou zdrojem interakce, informací a mechanik pro své skupiny nebo ostatní hráče.

Většinu vedlejší postavy ve hře ztvárňují členové organizačního týmu. To dává organizátorům možnost držet lépe a aktivně pracovat s hráči během celé hry a taky udržet úroveň a zasazení hry. Volné postavy najdeš v záložce Atmosférické postavy.

Mona

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Mona je ta drsňačka, sarkastická a životem ostřílená. Je hodná, ale naštvat by jí asi nikdo nechtěl, teda pokud ví s kým má tu čest. Svou práci bere zodpovědně a vidí v ní určité poslání.

Lola

Jedna ze „sester“. Konkubíny, masérky, společnice, mají mnoho pojmenování. Ale v tom co dělají jsou nejlepší. Jedna bez druhé nedá ani ránu. Lola je ta hodnější, vtipná a veselá holka. Neublížila by ani mouše. S nadšením si povídá a má ráda společnost.

Hanibal

Náš obchodník s jídlem. Vždy má něco k jídlu, a jak s oblibou říká, vše má svou cenu. Takže pokud máte hlad a nemáte peníze tak běžte raději makat. Výběr, ale má opravdu široký. Vlastně vše co by se podle něj dalo jíst. I proto mu neřekne nikdo jinak než Hanibal. Určitě když by na to přišlo by nepohrdl kouskem lidského.

Tomin

Potulný fotograf a reportér ze severní aliance. Pohybuje se po zemích zasažené dopadem a po území kde působí Osvěta a ortodoxní Osvěta a sbírá podklady pro svou životní práci o světě po dopadu a působnosti Osvěty a její dopad na celkový svět a víru. Mnohdy ho doprovázejí místní kolegové. Příliš nemluví o své minulosti, ale nemluvnosti rozhodně netrpí. Často se pohybuje mezi místními osadami, ale v osadě Leskovec se mu velmi zalíbilo a proto se tady usadil a z vlastních zdrojů otevřel svou vlastní střelnici.

Panda

Na první pohled ničím zvláštní, ale když jste ho poznali, už jste nezapomněli. Už dlouhá léta mu nikdo neřekne nijak jinak, než Panda, díky permanentním kruhům pod očima a kdysi velkému pupíku. Možná si i díky toho se starostou Davidem tolik rozuměli – jo, byl jeho pravou rukou. Malá postava, na krátko střižené vlasy a rozčepýřené vousy. Zbytky kdysi taktické vesty, jeho věhlasný Colt u pasu a kožené rukavice mu propůjčují jedinečný vzhled. Nepohrdne doutníkem, a pro dobrou whiskey by i zabil. Podle všeho měl nějaké vojenské zkušenosti, ale i prořízlou hubu. Což byl asi další důvod proč si ho tolik starosta držel u sebe. Měl kupodivu i značný respekt v osadě, který však opadl po tom, co starosta zemřel při přesunu. Má velmi dobré vztahy s lidmi z ARMY. Hodně lidí tvrdí, že se jen jako tvrďák tváří a v jádru je to dobrák, ale o tom bych velmi pochyboval.

Po posledních událostech a ztrátě veškerých funkcí v osadě se utápěl Panda v zoufalosti. Nikdo již nestál o jeho rady a zkušenosti. Tím posledním co udělal, byla účast na pokerovém turnaji v herně, kterého se zúčastnili všichni významní představitelé osady. Tento turnaj s ohromnou dávkou štěstí se mu podařilo vyhrát. Svou výhru sbalil a odešel z osady neznámo kam. O turnaji se v osadě dodnes mluví jako o něčem nevídaném.

otec Jonáš

Kněz. Víra ve všudypřítomnou Osvětu má už zastoupení i u nás. Kněz se k nám přidal cestou z Ostravy do Frýdku, kde jsme našli nový domov v osadě Beskyd. Zpočátku se zdržoval pouze v úzkém kruhu věřících. Dnes je tomu však jinak a věřící jsou tady 3/4 osady. Jonáš, jak mu nikdo neřekne veřejně je šlachovitý muž s prorezlým vousem a hlavou. Jeho kulaté brýle mu dodávají na důležitosti. Svou pílí a inteligencí svou víru prosazuje velmi úspěšně, na můj vkus až moc. Nakonec, k němu na kus řeči chodím i já. U lidí má nesmazatelnou zásluhu v odražení prvního pokusu o útok na naší osadu, což ho udělalo takřka nedotknutelným. Jak se ale říká, s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost. Uvidíme jak s ní náš kněz naloží. Přeci jen, jeho víra se zakládá na konci světa.

Po tom co jeho kázání narušil příchozí katolický kněz a vyvolal roztržku začalo pro otce hotové peklo. Souhra mnoha událostí vedla k tomu, že samotný otec před své žezlo vzniknuvší reformované Osvětě a sám se stáhl do ústraní doufaje, že jeho čas opět nadejde. Poslední události ho však donutily k nepozorovanému odchodu z osady a to neznámo kam. Odešel sám.

Přejít nahoru